Az egyik ügyfelem, aki személyre szabott elemzést vett igénybe az alábbi kérdést tette fel az elemzés elküldését követően. Sajnos ebben az esetben is látszik, hogy milyen kárt okoz, a net-en található nem valós információkból való tájékozódás.
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Körvonalazódik a dolog. 🙂 De kérek szépen még néhány kérdésben megerősítést.
1. “Csed, és a gyed jogosultság egyik alapfeltétele, hogy adott jogviszonyban az ellátást igénylő, a gyermek születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított legyen. Ha az igénylő egyidejűleg fennálló több biztosítási jogviszonnyal rendelkezik, a csed és a gyed jogosultságot mindegyik jogviszonyban külön-külön kell elbírálni, és megvizsgálni, hogy az egyes jogviszonyaiban az igénylő rendelkezik-e a gyermek születését megelőző két éven belül 365 nap biztosításban töltött idővel. Az egyidejűleg fennálló biztosítási jogviszonyból származó biztosítási időket nem lehet összeszámítani.” E szerint, ha most egyéni vállalkozást indítok vagy megbízásos munkaviszonyban elkezdek dolgozni, akkor ebben a jogviszonyban 2018. áprilisig nem lesz meg a minimum 365 nap biztosítási idő, így nem leszek jogosult ebben a jogviszonyban sem csed-re, sem gyed-re.
Válasz:
Kedves ……… !
Kedves Mónika!
Ez a bejegyzés pont számomra is fontos és szeretném magamban tisztázni a dolgot.
Én 2021.12 közepére várom az első gyerekem. 🙂 Ha jól értem, akkor a válasza azt jelenti, hogyha én pl.: 2018.02. óta vagyok főállású egyéni vállalkozó, de 2021.májustól alkalmazotti jogviszonyban lennék, amíg elmennék szülni, akkor mivel ez nem 365 nap, ezért nekem sem járna, csak az egyéni vállalkozóknak szánt, kb. minimális összegű GYED, GYES?
Válaszát nagyon szépen köszönöm.
Üdv.:
Brigitta